Nowe miejsce dla Ciemnogrodu

2009/05/09 o 12:49 | Napisane w Uncategorized | 4 Komentarze

Zdecydowałem się przenieść witrynę Ciemnogrodu na nowe miejsce. Powody ku temu są dwa:

1. Łatwiejsza obsługa stron dzięki zestawom gotowych narzędzi oraz możliwość dokonywania wpisów przez gości.

2. Nieustające, bydlęce ataki internetowych szumowin, czyli tzw. „antyfaszystów” i „anty-antysemitów”, którzy wrzucali na witrynę Ciemnogrodu wirusy (tzw. HTTP Malicious Toolkit), w ten sposób demonstrując gotowość do demokratycznej dyskusji w duchu wzajemnej tolerancji.

Już niedługo zostaną przywrócone poprzednie teksty i pojawią się nowe. Proszę o odrobinę cierpliwości.

Budowa trwa

4 Komentarze »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Dzień dobry!

  Nazywam się Jan Cyraniak, mam 28 lat, jestem ojcem trójki dzieci, pracuję w biurze projektowym i studiuję architekturę na Politechnice Poznańskiej, jestem konserwatywnym „wolnym strzelcem” z wieloletnim stażem w internetowych okopach – i piszę do Państwa z prośbą o pewną niewielką przysługę, a także o opinię.

  Otóż pewien czas temu, zachęcony pomysłem znajomego, który poradził mi wykorzystanie mojej kolekcji kilkudziesięciu tysięcy zdjęć, założyłem kontrrewolucyjny fotoblog. Nazwałem go nieco zawadiacko: „Wandea, Ostoja Ciemnogrodu” – za francuskim departamentem, który zbuntował się przeciwko Rewolucji. Opisy do zdjęć mają za zadanie obnażanie absurdów nowoczesności, obronę starych wartości naszej cywilizacji, a także krytykę ideologii lewicowych – zdjęcia mają czynić całość atrakcyjną. Teksty są pisane nie z myślą o już przekonanych, ale o nieuświadomionych, szczególnie młodych – dlatego często pojawiają się rzeczy dla konserwatystów oczywiste, napisane w bezpośredni i prosty sposób. Blog można znaleźć pod tymi adresami w serwisie photoblog.pl:

  http://vendee.photoblog.pl/ oraz http://www.photoblog.pl/vendee

  Nie wiem na ile to przedsięwzięcie trafione, a na ile nie, ale ów znajomy zarzeka się, że w „propagandzie konserwatywnej” może to być „nowa jakość”. Zgromadziłem na razie ponad dwie setki regularnie odwiedzających, z czego się cieszę – jednak to nadal niewiele.

  I tutaj pojawia się owa przysługa: otóż w celu poszerzenia grupy odbiorców umyśliłem sobie zgłosić ów blog do konkursu na najlepszy fotoblog roku 2010 w serwisie fotograficznym SwiatObrazu.pl. Konkurs opiera się na głosowaniu, a głosować może każdy… przeto jeśli mają Państwo chwilę czasu, to chciałbym prosić o wsparcie mej inicjatywy, głosować można tutaj:

  http://www.swiatobrazu.pl/fotoblog/index.php?p=czytaj_blog&go=0bbzf6bd

  Żeby zagłosować wystarczy kliknąć na guzik „oddaj głos na ten fotoblog” i wpisać wygenerowany na stronie kod weryfikujący. Głosowanie jest darmowe i nie wymaga rejestracji czy podawania jakichkolwiek danych.

  Nagrodą w konkursie jest jakiś aparat fotograficzny firmy, której aparatów nie używam [jestem fanatykiem Sony] i jakaś drukarka [której nie potrzebuję, bo mam świetną drukarkę], a na blogu nie ma ani mojego nazwiska, ani mojej twarzy – przeto niech będzie jasnym, iż nie startuję w tym konkursie dla nagrody czy dla sławy, ale jedynie dla reklamy zawartego na fotoblogu, reakcyjnego przesłania. Jak napisałem w swym opisie: „Dlatego chwytam za klawiaturę, wstawiam powstańczy emblemat Sacré-Cœur na avatara i ruszam na wojnę z Rewolucją. Niniejszy blog jest moją małą rebelią przeciwko zalewającej nas zewsząd fali lewicowej ideologii. Jest moim lasem wandejskim, ostoją zdrowego rozsądku i zapomnianych wartości, bastionem Ciemnogrodu.”

  Z tego powodu ośmielę się również zapytać Państwa czy nie byłoby możliwe w miarę możliwości rozpropagowanie sprawy głosowania w konkursie wśród znajomych oraz innych ludzi o sympatiach prawicowych [np. za pomocą e-maila, serwisów społecznościowych, portali internetowych, itp.]. Konkurs kończy się dopiero w sierpniu, przeto jest jeszcze sporo czasu na rozpropagowanie tej wiadomości i zdobycie ogromnej ilości głosów [z każdego IP można zagłosować na dany blog tylko raz]. Wyobrażają sobie Państwo co by było, gdyby konkurs na najlepszy fotoblog w Polsce wygrało coś opisanego jako „Ostoja Ciemnogrodu”? :) To mogłoby sprawić, że kontrrewolucyjne przesłanie nie tylko trafi do wielu setek ludzi, ale także uzyska w ich oczach wysoki status, nawet jeśli go nie polubią :)

  [na razie mój banner wisi na konserwatyzm.pl, wsercupolska.org i u narodowców z fuckpc.com, istnieje też na facebooku strona propagująca głosowanie: http://www.facebook.com/event.php?eid=122581864441563 – można polecić znajomym, jeśli ma się tam konto]

  W miarę moich skromnych możliwości jestem gotów odwdzięczyć się za udzielone poparcie. Najprostsze byłoby umieszczenie linków do wskazanych stron w moich „linkach polecanych” u dołu opisów do zdjęć, ale chciałbym także nadmienić, że jeśli ktoś działający w szczytnym celu ma zapotrzebowanie na zdjęcia i grafikę komputerową [ulotki, plakaty, okładki, itp.], to proszę o kontakt. Nie jestem może profesjonalnym grafikiem, ale umiem to i owo w Photoshopie [zrobiłem min. trzy ostatnie okładki do „Pro Fide Rege et Lege”].

  Chciałbym też [w miarę możliwości] uzyskać od Państwa opinię o zawartości mego fotobloga, właściwej formuły, poprawności głoszonych tez i argumentów, sposobów na rozpropagowanie bloga oraz szans na przekonanie ludzi do prawicowych racji. Nie da się zadowolić wszystkich, ale do estetów chcę dotrzeć dobrą jakością zdjęć [z tym jest różnie, bo często „perełki” nie pasują do niczego, co bym akurat chciał napisać i trzeba wybrać coś średniawego], do myślących argumentacją, do niemyślących straszeniem euro-totalitaryzmem lub Islamem, do dziewczyn zdjęciami zachodów słońca, do rodziców [szczególnie matek] zdjęciami dzieci, itd. Wprowadziłem na blogu podział na kategorie, wygląda to tak:

  => Wandea – zdjęcia i informacje związane z Wandeą
  => Niebiosa – widoki nieba opatrzone przeróżnymi cytatami
  => ś.p. Cywilizacja Łacińska – obnażanie absurdów nowoczesności, obrona dawnego stylu życia
  => Ecclesia Catholica – przemyślenia na temat religii chrześcijańskiej
  => Tu i teraz – komentarze dotyczące wydarzeń bieżących
  => Czy Bóg istnieje? – przemyślenia na podstawie odkryć naukowych i archeologicznych
  => Amor Patriae – zdjęcia i teksty o charakterze patriotycznym

  Jestem otwarty na wszelkie sugestie, rozumiem też, że treść mego fotobloga może nie odpowiadać Państwu w 100%. Na prawicy nie brak różnic w ocenie wielu tematów, z czego rodzą się dość ostre spory, które często przeradzają się w destruktywne i pełne emocji waśnie. Nie mam zamiaru się w te spory mieszać. Nie chcę walczyć wewnątrz prawicy, chcę kierować ku niej ludzi z zewnątrz. A to, co sobie wybiorą, zostawiam im – może dlatego, że sam nie wiem co wybrać. Ogólny zarys moich poglądów to wolnorynkowość w kwestii ekonomii, monarchizm w kwestii polityki i katolicyzm w kwestii religii. Sporów mających miejsce wewnątrz tych światopoglądów nie jestem w stanie rozstrzygnąć, a nawet nie mam na to specjalnie czasu. Dlatego proszę o wyrozumiałość w przypadku wykrycia u mnie „treści nieprawomyślnych” :)

  To tyle, dziękuję za wszystkie oddane na mój fotoblog głosy!

  Pozdrawiam serdecznie,

  Jan Cyraniak

 2. to ja dodaje do ciemnogrodu takie forum

 3. Internauci pytają, zapytajmy i my nowe
  Lista pytań od internautów do kandydatów na urząd prezydenta opublikowano na stronach:
  http://wiernipolsce.wordpress.com/
  http://kandydaci2010.wordpress.com/
  Zaproszenie do spotkania założycieli stron internetowych, blogów i portali zamieszczono na :
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/03/09/administratorzy-portali-spotkajmy-sie/#comments

 4. No coz zyjemy w czasach ciezkich.Polska tzw.Ciemnogrod jest opanowana przez kanalie najwiekszego rzedu.Ciezkobedzie siez tych lap wyrwac.Ale przezylismy najazd Szwedzki i Radziecki to chyba prztrwamy i zdradziecki.Zdradzil nas kosciol kat.zdradzila nas Solidarnosc i tow.partyjni tez.No i zdradziecki byl Bolo.On jako ten mesjasz narodow.To jemu uwierzyla ta wiara ten robotnik co pokoleniami wypracowywal ten dobrobyt PRLu.Bylismy otumaniani przez wszystko i wszystkich aby nas zagrabic.To co sie wydarzylo jest to najwiekszy sabotaz dziejow.To co zostalo zbudowane rekami naszych przodkow zostalo zdewastowane w zastraszajacym tempie.To najgorsze, ze nie mamy mlodziezy patriotycznej.Mlodziezy,ktora w heroiczny sposob rzuci sie na wroga wyzwodziciela.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: